H Link, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και με 30 χρόνια τεχνογνωσίας σε παροχή λογιστικών, φοροτεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών  για την ανάπτυξη των επιχειρήσεων, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της Λογιστή/ια:

Αναφερόμενος/η στην Διοίκηση και στο τμήμα Διπλογραφικών, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:

✓ Τήρηση Διπλογραφικών βιβλίων

✓ Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων

✓ Επίβλεψη εσωτερικών λογιστηρίων εμπορικών επιχειρήσεων

✓ Σύνταξη δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων

✓ Διεκπεραίωση φοροτεχνικών εργασιών

Απαραίτητα προσόντα:

Προϋπηρεσία τουλάχιστον 8 ετών σε ομοειδείς αρμοδιότητες κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο

✓ Απαραίτητα άριστη γνώση Γερμανικών

✓ Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή αντίστοιχου ιδρύματος εξωτερικού) με κατεύθυνση Οικονομική ή Διοίκηση Επιχειρήσεων

✓ Άριστη γνώση Η/Υ

✓ Καλή γνώση της ελληνικής φορολογικής νομοθεσίας

Επιθυμητά προσόντα:

✓ Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών

✓ Επιπλέον γνώση άλλης γλώσσας

✓ Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες

✓ Ομαδικό πνεύμα

Παροχές:

✓ Συνεχής εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων

✓ Μισθός ανταγωνιστικός

✓ Ασφάλιση ΙΚΑ

✓ Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

x
ΕΣΠΑ ΕΣΠΑ